BEYBLADE TARİHÇESİ VE TAKTİKLERİ

DRAGOON F

a25-dragoonf.gif

Beyblade Savaş Taktikleri

1)Beyblade iniz sola dönüş mekanızmalı ise beyblade stadyumunun kenarını sağ tarafınıza alın ve beyblade inizi hafif sağa kaydırarak atın. Bu sizin daha iyi bir saldırı yapmanızı sağlayacaktır.
2)Beyblade inizi atarken fırlatıcınızı düzgün tutarak atın. Bu işlemi yaparsanız beyblade iniz özelliği ne ise onu çok iyi bir biçimde gerçekleştirir.

a40-seaborg2.gif

İLK BEYBLADELER

İlk beyblade 1999 yılında yapıldı. Adı Dragoon Grip Attacker dır. Bu beyblade de dönüş mekanizması yoktu.

Sonra beybladelerin S serisi yapıldı. Bu Beybladelere ilk olarak dönüş mekanizması koyuldu. Ardından F serisi çıktı. 2001 yılında V serisi piyasaya verildi. Bu beybladelerin özelliği bir mıknatıs içermeleridir. 2002 yılında G ve GT model beybladeler çıktı. Bu beybladeler bir motor içermektedir.

BEYBLADE NEDİR?

Beyblade; Japon TAKARA firmasının son teknoloji ile ürettiği modern topaçlara verilen isimdir. Beyblade basit bir topaç oyunu olmayıp, çocukların değişik işlevlere sahip parçaları biraraya getirerek kendilerine özel topaçlar yapabilecekleri ve yine kendi stratejilerini kullanarak yarışmalarını sağlar.
Japonya da çok popüler olup, tam bir çılgınlık haline gelen Beyblade topaçları ayda 4 milyon adet üretilmesine rağmen hâlâ yok satıyor. Beyblade in yarattığı heyecan dalgası, sırasıyla Kore ve bazı Asya ülkelerine, oradan da Amerika ya kadar uzandı. Şimdi Türkiye de!

BEYBLADE NASIL OYNANIR?

Beyblade fırlatıcı adı verilen aletle fırlatma şeridini çekip beystadyum adı verilen stadyumun içine atılarak oynanır.

cocuklar04.gif

YARISMA KURALLARI
"3, 2, 1, Hazir! Ates..." diyerek Beyblade, BeyStadyum içine atildigi zaman yarisma baslar. Yarisma birebir yapilir. 3 puani önce kazanan yarismayi kazanir. Puanlama hesaplamak için; Rakibinizin Beyblade ini BeyStadyum disina çikartabilirseniz 2 puan, rakibiniz yanlis firlatir, disariya firlarsa, BeyStadyum içerisinde dönüp disariya çikarsa veya ondan uzun süre döndürebilirseniz 1 puan kazanirsiniz.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !